Padeda Pakeisti Ateitį

http://www.kalba.lt/

Ukmergės Antano Smetonos gimnazija gegužės 30 dieną dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro  inicijuojamoje visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Siekiant mokinius supažindinti su profesijų pasauliu bei ugdyti socialines emocines kompetencijas nepakanka vien mokyklose naudojamų metodų. Vykdami į tėvų, globėjų, artimųjų ir pažįstamų darbovietes gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su darbo aplinka, profesijomis, karjeros galimybėmis, lavinti socialines emocines kompetencijas.

 

I-III gimnazijos klasių mokiniai vyko į Ukmergės Dukstynos pagrindinę mokyklą, Ukmergės Senamiesčio pagrindinę mokyklą, „Šilo“ progimnaziją, Ukmergės l/d „Nykštukas“, Ukmergės l/d „Saulutė“, Ukmergės l/d „Žiogelis“, Ukmergės l/d „Eglutė“, Ukmergės l/d „Buratinas“, N.Jutkienės antstolių kontorą, UAB „Gimtoji žemė“, UAB „Akeso“, G.Žemaičio indvidualią įmonę, Užimtumo tarnybą, servisą UAB „Lanžeronas“, kirpyklą „Skarlete“, Ukmergės r. policijos komisariatą, Jaunimo laisvalaikio centrą, Ukmergės švietimo pagalbos tarnybą, Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centrą, Ukmergės kultūros centrą, Ukmergės vartotojų kooperatyvą, UAB „Ukmergės šiluma “, „Ryto” specialiąją mokyklą, AB „Vilkma“.
               
Mokiniai aktyviai dalyvavo, atsakė į pateiktus anketos klausimus. Parengę pristatymus, birželio 18 dieną, savo įspūdžiais pasidalins su gimnazijos bendruomene.

 

 

"Daugiau žinosi - drąsiau pasirinksi"

Balandžio 11 dieną ir balandžio 17 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvavo projekte „Daugiau žinosi-drąsiau pasirinksi“, kuris vyko Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje esančiomis specialybėmis bei išbandyti virėjo, barmeno, padavėjo, automechaniko, elektromontuotojo, floristo, kompiuterinio projektavimo operatoriaus profesijas.

 

 

„Aukštųjų mokyklų diena“

Vasario 26 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko tradicinis renginys „Aukštųjų mokyklų diena“. Pamokas mokiniams vedė dėstytojai iš Vytauto Didžiojo Universiteto Žemės Ūkio akademijos, Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto, Kauno technologijos universiteto.  Mokiniai taip pat turėjo galimybę sužinoti apie stojimo į aukštąsias mokyklas sąlygas, studijų programas, sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus. Su karjeros planavimu ir studijomis užsienyje supažindino „Kalba“ atstovė.

 

Vasario 25 dieną, Antano Smetonos gimnazijoje lankėsi LAMABPO atstovė, kuri supažindino abiturientus su stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka, paaiškino kaip teisingai užpildyti stojimo prašymus LAMABPO sistemoje.

 

Sausio 23 d.  Antano Smetonos gimnazijoje lankėsi buvę gimnazistai, studijuojantys Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), Titas Kumetaitis, Gabija Daunoravičiūtė ir Emilija Arsabaitė. Susitikime su mokiniais jie papasakojo apie Vilniaus universitetą, savo stojimo patirtį, studijas, studentišką gyvenimą, laisvalaikį, atsakė į dominančius klausimus.

 

Šių metų gruodžio 4 dieną Antano Smetonos gimnazijos gabūs dailei I - III klasių gimnazistai vėl lankėsi Vilniaus dailės akademijoje. Menininkas, dekanas Česlovas Lukenskas papasakojo apie Vilniaus, Klaipėdos ir Telšių fakultetus, pristatė profesijas, kurias galima įsigyti. Gimnazistams pristatė dizaino, fotografijos, tapybos, tekstilės, grafikos, restauravimo katedras, parodė, kaip dirba studentai, pakvietė atvykti su savo kūrybos aplankais konsultacijoms, supažindino su dėstytojais, kurie išsamiai papasakojo apie stojimo galimybes, gebėjimų poreikį ir nurodė siekius, kurių reikia stojant į vieną ar kitą fakultetą. Dekanas, kaip nuoseklaus bendravimo išraišką, gimnazijai padovanojo knygų, dailės albumų.
Lankydamiesi Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje, retrospektyvinėje parodoje "Kosmos", gimnazistai apžiūrėjo Antano Sutkaus fotografijas ir padedami dailės ir fotografijos mokytojos Romualdos Zareckienės, praplėtė dailės istorijos žinias, susipažino su dailės istorijos kursu, dailininkų darbais, ieškojo laikmečio įvykių poveikio kūrybai ir kūrybos stilių kaitos požymių.

 

Mokinių mokomųjų bendrovių programa (MMB) suteikia mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Įkurdami MMB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda.

 

 MMB tikslas:

 

1.      Suteikti progą mokiniams įgyti verslo praktikos. Kuri papildytų įgytas teorines verslo ir ekonomikos žinias.

 

2.      Skatinti mokinius ugdytis kritinį mąstymą, vadovavimo įgūdžius.

 

3.      Supažindinti mokinius su karjeros galimybėmis ir lavina pagrindinius įgūdžius.

 

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje veikia dvi mokomosios bendrovės „Jaukinukai“ ir „Šėrink.“

 

 

Fizikos pamokos netradicinėje aplinkoje

 

Gruodžio 3  ir sausio 7 dienomis fizikos pamokos vyko netradicinėje aplinkoje. Gimnazistų grupė iš II-III-IV klasių fizikos pamokas stebėjo VGTU transporto inžinerijos ir logistikos fakultete bei KTU matematikos ir gamtos mokslų fakultete. KTU darydami laboratorinius darbus nustatė dujų tankį,  matavo garso greitį įvairiuose metaluose, tyrinėjo Ampero jėgą, Frenelio biprizme nustatė šviesos bangos ilgį, stebėjo fizikos demonstracijas ir išklausė paskaitą apie  „Medžiagas ir nanotechnologijas“.

 

Šių pamokų metu mokiniai ne tik praplėtė savo fizikos žinias, bet ir sužinojo apie stojimo sąlygas šiuose universitetuose.

 

 

 

Gruodžio 17 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje biologijos pamoką vedė kinologas, VU dėstytojas Artūras Zaleskas. Pamokos metu lektorius kalbėjo apie sąlyginius ir nesąlyginius refleksus, kurie padeda ne tik išgyventi, bet ir išmokti. Į gimnaziją dėstytojas atvyko kartu su vokiečių aviganiu, todėl ne tik papasakojo, bet ir pademonstravo, kaip  dresuojami šunys. Taip pat supažindino su darbu pasienio policijoje.

 Dėkojame lektoriui už įdomią ir naudingą pamoką.

 

Karjeros diena "Šok į tėvų klumpes" Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje

                    

       Lietuvos mokinių neformalaus švietimo centras ketvirtus metus inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Šiais metais prie šios iniciatyvos prisijungė ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, organizuodama karjeros dieną I ir III klasių gimnazistams. Renginio tikslas - supažindinti mokinius su įvairių įmonių, įstaigų, organizacijų veiklomis, darbo aplinka bei tėvų, globėjų, artimųjų profesijomis ir karjeros galimybėmis. Mokinius maloniai priėmė ir su profesijomis supažindino Ukmergės rajono policijos komisariatas, Ukmergės rajono švietimo pagalbos tarnyba, L/d „Nykštukas“, VŠĮ Ukmergės ligoninė, L/d „Saulutė“, kirpykla „Skarlete“, VŠĮ Jaunimo laisvalaikio centras, Ukmergės savivaldybės Turto ir įmonių valdymo poskyris, UAB „Statybos montavimo darbai“, UAB „Ukmergės šiluma“, Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla, UAB „Likmerė“, Autoservisas UAB „Lanžeronas“, L/d „Žiogelis“, Deltuvos seniūnija, „Gėlių krautuvėlė“ (Anykščių g.), Deltuvos sen., Žalgirių km. esantis ūkis, Ukmergės pieninė, AB „Rokiškio pienas“ filialas, VĮ Ukmergės miškų urėdija, UAB „Paina ir KO“. Mokiniai, atlikdami praktines užduotis, atsakydami į klausimyne esančius klausimus, gavo naudingos informacijos bei galimybę artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis.

      Dėkojame mokinius priėmusioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms.

                  Karjeros koordinatorė Justina Požerskienė

2018 m. gegužės 18 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorė Justina Požerskienė skaitė paskaitą Vepriuose stovyklaujantiems LSU Kėdainių "Aušros" progimnazijos mokiniams. Mokiniai, atlikdami įvairias užduotis ir žaisdami žaidimus lavino laiko valdymo bei komandinio darbo įgūdžius.

Gegužės 15 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos I-II klasių mokiniai lankėsi Vilniaus Gedimino Technikos Universitete. Gimnazistai susipažino su mechanikos inžinerijos, mechatronikos ir robotikos specialybėmis, išsiaiškino, kokios yra karjeros galimybės, lankėsi laboratorijose. 

Karjeros koordinatorė 

Justina Požerskienė

 

 

Balandžio 24 dieną Antano Smetonos gimnazijoje savo sėkmės istorija pasidalino Rokas Galvonas  -  vienas jauniausių ir perspektyviausių virtuvės šefų Lietuvoje, turinčiu savo restoraną Taujėnų dvare. Svečias papasakojo nuo ko prasidėjo jo karjeros kelias, kaip siekė tikslų, su kokiais sunkumais teko susidurti. R. Galvonas skatino mokinius drąsiai siekti savo svajonių, nuolat mokytis  ir tobulėti.

 

Karjeros koordinatorė

Justina Požerskienė

 

 

Balandžio 19 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje lankėsi kariūnai iš Generolo Jono Žemaičio karo akademijos. Svečiai supažindino mokinius su akademijos tikslais, teikiamomis socialinėmis garantijomis, pristatė studijų kryptis, stojimo sąlygas. Generolo Jono Žemaičio karo akademijos studentai papasakojo kokia yra kariūno diena, kas labiausiai motyvuoja, kokios yra neformalaus ugdymo galimybės. 

 

Karjeros koordinatorė

Justina Požerskienė

 

UNIVERSITETŲ DIENA GIMNAZIJOJE
Vasario 28 d. gimnazijoje vyko universitetų diena. Sulaukėme docentų ir profesorių iš penkių universitetų: ASU, VGTU, KTU, LEU, VDU. Gimnazistams paskaitas skaitė ASU profesorius, mokslų daktaras Algirdas Jasinskas, studijų skyriaus stojančiųjų priėmimo grupės vadovė Giedrė Giedraitytė ir Daiva Gudritienė, LEU prof. habil. dr. Virginija Šlekienė ir prof. dr. Gitana Vanagaitė, VDU daktarė Violeta Vaitkevičienė ir docentė Asta Danilevičiūtė, VGTU docentas Julius Griškevičius, docentas Audrius Krukonis, lektorė Ivona Baranovskaja ir kiti svečiai.
Seminarą „Gabių vaikų ugdymas per lietuvių kalbos pamokas: iššūkiai ir galimybės" lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams vedė doc. Sonata Vaičiakauskienė.

 

"STUDIJOS 2018" LITEXPO

2018 m. vasario 8 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai lankėsi tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“, kuri vyko Litexpo parodų salėje, Vilniuje. Parodoje dalyvauja atstovai iš įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų bei kolegijų, profesinio mokymo centrų taip pat verslininkai, karjeros konsultantai. Pagrindinė šių metų tema: „Įjunk ateitį“, o svarbiausias akcentas – būti ir kurti Lietuvai. Parodoje didelis dėmesys skirtas inovacijoms ir technologijoms studijose. Įvairių pranešimų metu buvo diskutuojama, kokios  kompetencijos ir žinios bus reikalingos netolimoje ateityje bei kodėl svarbu mokytis visą gyvenimą. Tikimės, kad apsilankymas šioje parodoje padėjo mūsų gimnazistams apsispręsti, kur mokytis, studijuoti, kaip planuoti savo karjerą.

 

 

Vasario 1–2 d. Aleksandro Stulginskio universitete lankėsi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos ASU klasės mokiniai.  Jie klausė dėstytojų vedamų paskaitų, lankėsi laboratorijoje, susipažino su Studentų atstovybės veikla ir dienai tapo ASU studentais!

 

Išklausytos paskaitos ir atlikti eksperimentai laboratorijoje papildė mokinių žinias, o nuoširdūs pokalbiai su patirtį turinčiais specialistais ir pasivaikščiojimas vieninteliame šalyje ASU studentiškame miestelyje suteikė puikią galimybę pažinti studentišką gyvenimą, pamatyti Universiteto „virtuvę“ iš vidaus, apmąstyti karjeros galimybes ir pasidomėti studijų programomis.

 

Sausio 23 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje lankėsi dėstytojai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto. Mokiniai susipažino su universiteto siūlomomis studijų programomis, priėmimo sąlygomis, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

"IT dabartis ir ateities tendencijos"

Gruodžio 21 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje lankėsi Marius Čižiūnas, IT specialistas, dirbantis Londone, "Sky" televizijoje.

Svečias papasakojo mokiniams apie savo karjeros kelią, IT specialisto darbą ir kaip internetas keičia verslo modelius.

Produktyviojo mokymosi diskusija

Lapkričio 24 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vykusioje mokyklų mugėje savo veiklas pristatė ukmergiškiai – Užupio pagrindinė mokykla – ir Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla. Apie šiose ugdymo įstaigose įdiegtą produktyvųjį mokymąsi kalbėjo mokyklų vadovai, mokytojai, patys mokiniai.

Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje jau treji metai 9–10 klasių mokiniai mokymąsi derina su veikla praktinio mokymosi vietose – parduotuvėse, gamyklose, bibliotekose, grožio salonuose. Mokiniai, diskusijoje drąsiai reiškė savo nuomonę, pasakojo, kad naujoji mokymosi forma padėjo jiems atrasti save, pakeitė santykius su mokytojais ir tarpusavyje, suteikė pasitikėjimo savimi, sugrąžino mokymosi motyvaciją.  Mokytoja Birutė Tiškevičienė teigė, kad ir mokytojų vaidmuo šiose klasėse kitoks nei kitose. Čia mokytojas daugiau patarėjas, draugas, patikėtinis. Devintokas Rapolas Smulskis, paklaustas, kuo ši mokymosi forma galbūt nepatinka, atsakė, kad nepatinka ne produktyvusis mokymasis, o kai kurių žmonių požiūris, kad jį renkasi negabūs, blogiausi mokiniai. Pats Rapolas mokėsi gerai, būtų patekęs į bet kurią gimnaziją, tačiau ketino išbandyti save kitokioje aplinkoje. Tai patvirtino ir dešimtą produktyviojo mokymosi klasę Užupio mokykloje baigęs Liutauras, dabar sėkmingai besimokantis gimnazijoje.

Parodoje buvo pademonstruotas abiejų mokyklų mokinių ir mokytojų sukurtas filmas, kuriame visuomenė išvydo mokinių veiklą praktinio mokymosi vietose, mokyklos klases, kuriose kiekvienas mokinys turi individualią kompiuterizuotą savo darbo ir poilsio vietą, išgirdo palankius įmonių vadovų, darbuotojų atsiliepimus.

Produktyviojo mokymosi klasėse mokinių neturi būti daug, todėl Užupio pagrindinės mokyklos direktorė Regina Razmienė pripažino, kad be savivaldybės palaikymo, pritarimo ir paramos produktyviojo mokymosi diegimas nebūtų įmanomas.

Produktyviojo mokymosi diskusijai vadovavo Švietimo aprūpinimo centro prie ŠMM rajonų koordinatorė Simona Plienaitytė ir mokslų daktarė Auksė Petruškevičiūtė. Šiuo metu Lietuvoje naująjį mokymąsi įdiegusios 5 mokyklos. Produktyvusis mokymasis prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir netrukus paplito po visą pasaulį. Lietuviai šį mokymosi modelį perėmė iš vokiečių.

 

Ugdymo karjerai specialistė

Gražina Medišauskienė

 

 

 

Nacionalinė karjeros savaitė ir knygų Kalėdos Užupio pagrindinėje mokykloje

Šių metų lapkričio mėn. 24 d. Užupio pagrindinės mokyklos mokiniai į mokyklą rinkosi be vadovėlių. Ši diena buvo skirta knygų skaitymui ir susitikimui su Ukmergės krašto kultūros puoselėtojais Albinu ir Mantu Kristijonu Kuliešiais.

Šis renginys sutapo su nacionaline karjeros savaite. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su fotomenininko, rašytojo ir filmų kūrėjo profesijomis. Anglų kalbos mokytoja Sonata Terekienė pristatė Albino Kuliešiaus pezijos rinkinį „Pamesti eilėraščiai“.  Fotomenininkas papasakojo apie savo sukurtus foto albumus ir kalendorius, kurie pasiekė net tolimiausius pasaulio kraštus.

Renginio metu mokiniai žiūrėjo Manto Kristijono Kuliešiaus sukurtą filmą apie Ukmergę „Atmerk akis“. Mantas papasakojo apie filmo kūrimą, atsakė į mokinių pateiktus klausimus.

 

Ugdymo karjerai specialistė Gražina Medišauskienė

 

 

 

2017 m. gruodžio 14 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos IB klasės mokiniai lankėsi Vilniaus teritorinės darbo biržos, Ukmergės skyriaus, Jaunimo darbo centre, kuriame dalyvavo protų mūšyje apie profesijas. Dėkojame Jaunimo darbo centro vyr. specialistei Miglei Sakalytei.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai Aleksandro Stulginskio universitete.
Gruodžio 12 d. ASU klasės gimnazistai dalyvavo paskaitose ir atliko praktines užduotis Aleksandro Stulginskio universiteto laboratorijose.

 

Karjeros diena Antano Baranausko mokykloje

2017 m. gruodžio 1 d. Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos mokytojų ir mokinių komanda kartu su Kupiškio, Alantos, Utenos ir Anykščių profesinėmis mokyklomis, dalyvavo karjeros dienos renginiuose Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje. Mūsų komanda vedė renginius septintokams. Mokiniai aktyviai dalyvavo karjeros protmūšyje, kuriame įvairius klausimus apie profesijas, karjerą uždavė direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Jankūnas ir karjeros specialistė Gražina Medišauskienė. Septintokams teko pasukti galvas, sprendžiant neįprastus įdomiosios matematikos uždavinius. Šiuos užsiėmimus vedė matematikos mokytojas Jonas Čepukėnas ir profesinio rengimo skyriaus vedėja Virginija Balžekienė. O kaip matematika be robotuko? Antro kurso elektroninės leidybos maketuotojas Tadas Kuzma septintokus džiugino valdydamas robotuką, kuris klausė ir atliko įvairias komandas. Mokyklos įvaizdžiu pasirūpino mokiniai Karolis Šišla, Valdas Tamelis, Faustinas Kinderis.

Karjeros specialistė Gražina Medišauskienė

 

 

 

Profesinio kelio beieškant...
Lapkričio 28 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai apsilankė Vilniaus dailės akademijoje. Vilniaus dailės akademijos docentas, Vilniaus fakulteto dekanas, menininkas Česlovas Lukenskas pristatė pastato ir akademijos susikūrimo istoriją, pavedžiojo po požemius, aprodė akademijos nuostabią biblioteką, supažindino su akademijoje vykstančiomis grafikos, keramikos, tekstilės, grafinio, daiktų, kostiumo dizaino studijomis. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su dėstytojais, studentais, apžiūrėjo įrangą.
Mokytoja Romualda Zareckienė

Lapkričio 28 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos II c klasės mokiniai susitiko su įmonės Sostinės konstruktoriai, MB vadovu Juliumi Zarecku.  Svečias supažindino su statybų inžinerijos profesija.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos

ugdymo karjerai koordinatorė

Justina Požerskienė

Lapkričio 24 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje mokiniai susitiko su knygos „Bitonomija. Įvadas į pirmą milijoną internetu“ autoriumi, vieno iš aktyviausių Lietuvos paramos fondų įkūrėju, internetinio verslo milijonieriumi Benediktu Gyliu. Svečias pasidalino su mokiniais savo sėkmės istorija, pristatė knygą, kurią dovanojo mokiniams bei gimnazijos bibliotekai, kalbėjo apie tikslus, informacijos amžiaus pavojus, (ne)buvimą paprastu žmogumi.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos

ugdymo karjerai koordinatorė

Justina Požerskienė

 

Svečiuose Algirdas Kaušpėdas

 

Lapkričio 21 d. Želvos gimnazijoje lankėsi neeilinis svečias - architektas, grupės "Antis" lyderis ir dainininkas Algirdas Kaušpėdas. Atlikėjas, remdamasis gyvenimiška patirtimi, pristatė 15 frontmeno taisyklių, kurias galima pritaikyti ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Gimnazijai prisiminimui įteikė savo kūrybos knygą, kurioje atsiskleidžia grupės „Antis“ gyvavimo laikai.

Smagu, kad gimnazijos kasdienybę paįvairina ir savo gyvenimiška patirtimi pasidalija tokie svečiai.

Želvos gimnazijos Ugdymo karjerai koordinatorė Rūta Miciūtė

Lapkričio 13 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo finansinio raštingumo pamokoje "Kaip valdai savo finansus?", kurią vedė Swedbank pardavimų vadybininkė Daiva Zagorskienė. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kas yra finansiškai raštingas žmogus, kaip valdyti savo biudžetą, kokia elgsena su pinigais būdinga konkretaus amžiaus mokiniams. Išsiaiškino, kaip aktyvus savo finansų valdymas padeda siekti gyvenimo tikslų.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos

ugdymo karjerai koordinatorė

Justina Požerskienė

 

 

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos pirmų klasių gimnazistai lankėsi įmonėje UAB "Narbutas". Mokiniai stebėjo gamybos procesus,  susipažino su gaminama produkcija, naudojamomis technologijomis.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos

ugdymo karjerai koordinatorė

Justina Požerskienė

 

 

Spalio 19 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 4 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Kastu International atstove Ineta Stebulyte. Susitikimo metu gimnazistai sužinojo apie studijavimo galimybes Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Anglijoje, Suomijoje. Sužinojo, kokie universitetų stojimo reikalavimai, kokia stojimo tvarka bei kuo skiriasi studijos Lietuvoje ir užsienyje.

 

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos

ugdymo karjerai koordinatorė

Justina Požerskienė

 

Spalio 17 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 1a klasės mokinės, kurias lydėjo technologijų mokytoja Edita Pečiulienė, vyko į „AB Vilkma“. Išvykos metu gimnazistės susipažino su įmonės veikla, gaminama produkcija bei naudojamomis technologijomis. Sužinojo, kokios įsidarbinimo galimybės, kokie reikalavimai darbuotojams.

 

Justina Požerskienė

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos

ugdymo karjerai koordinatorė

 

 

 

 

Krašto apsaugos diena

   Spalio 6 dieną Ukmergės r. Želvos gimnazijos II-IV klasių mokiniai lankėsi Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, kuriame vyko Krašto apsaugos dienos minėjimo renginys.
   Gimnazistai klausėsi paskaitų apie Lietuvos kariuomenės istoriją, saugumo politiką, buvo supažindinti su galimais karo tarnybos būdais. Dalyvavo sukarintuose praktiniuose užsiėmimuose: mokėsi taisyklingai mesti granatą, šaudė koviniais ginklais, apžiūrinėjo karinę techniką, važinėjo kariniais šarvuočiais, dalyvavo estafetėse, mokėsi savigynos gudrybių. Pasisėmę kariškos patirties, pasistiprino kareiviška koše.
   Šio renginio tikslas - stiprinti vyresnių klasių moksleivių pilietinį bei patriotinį ugdymą.

 

Ukmergės r. Želvos gimnazijos
UK koordinatorė Rūta Miciūtė

 

 

Rugsėjo 28 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo Kalba.lt renginyje „Išsilavinimas ir karjera 2017“. Renginio metu mokiniai susipažino su studijų užsienyje galimybėmis, sužinojo, kokius žingsnius reikia atlikti norint tinkamai pasirinkti specialybę, dalyvavo paskaitose, kuriose pranešimų klausėsi lietuvių ir anglų kalbomis, turėjo galimybė atlikti karjeros testus.

Karjeros koordinatorė Justina Požerskienė

 

 

Kario pareiga - ginti


Lapkričio 27d. Senamiesčio pagr. mokykloje buvo paskelbta diena be pamokų, kurios pagrindinis tikslas - supažindinti ugdytinius su Lietuvos kariuomenės istorija ir kario profesija.

Mokiniai nuo ryto dalyvavo edukacinėje programoje, kurią organizavo Ukmergės Kraštotyros muziejus kartu su atsargos majoru Vidmantu Leščiumi. Ypač įdomiai vaikai praleido laiką muziejuje įrengtame bunkeryje, kuriame galėjo susipažinti su Lietuvos partizaninės kovos faktais, atributais, ir čia pat tikrinti savo žinias planšečių pagalba.

Grįžę į mokyklą savo įspūdžius ir jausmus išliejo laiškuose, skirtuose Lietuvos kariui.

 Mokykloje svečiavosi Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai su kapitonu Šarūnu Kisnieriumi ir pristatė šiuolaikinio kario tarnybos ypatumus. Didžiausią susidomėjimą mokiniams sukėlė maskavimosi priemonės bei tikri ginklai.

A.Aukštuolienė

 

Sena ir garbinga kalvio profesija

 

Lapkričio 25 d., Nacionalinės karjeros savaitės metu, Senamiesčio pagrindinės mokyklos penktokai dalyvavo Ukmergės Kraštotyros muziejuje neįprastoje pamokoje apie kalvystės papročius ir tradicijas Lietuvoje ir Ukmergės rajone ,,Nusikalk laimės pasagą" .

 Renginio metu buvo pristatyta itin įdomi kalvio profesija. Edukacinės programos organizatorė Birutė Gudeliauskienė labai įdomiai papasakojo apie senojo amato - kalvystės - atsiradimo ir vystymosi istoriją, pristatė kalvio įrankių bei dirbinių parodą.

Įdomiausia mokiniams  buvo svečio, tikro kalvio Andriaus Janulio, papasakota sėkmės istorija, pademonstruoti jo nukaldinti meno kūriniai, asmeniniai įrankiai, o filmuotame pristatyme dar ir šiuolaikiniai įrenginiai, padedantys profesionalui pasiekti geriausių rezultatų.

Laikas prabėgo nepastebimai, o pabaigoje, viktorinos metu, buvo tikrinamos mokinių žinios bei

valgomi saldūs prizai. 

 

A.Aukštuolienė

 

                            Profesija – scenarijaus autorius

 

Apie šią profesiją sustikime su aštuntokais pasakojo aktorė, režisierė, dailininkė, rašytoja Kristina Gudonytė. Ji – žinoma scenarijų autorė, rašytoja, režisierė. Populiaraus televizijos filmo „Dvynukės“ herojės mūsų ekranuose atgijo K.Gudonytės dėka. Autorė rašo scenarijus daugeliui šiandieninių kultinių lietuviškų TV serialų, tokių kaip „Moterys meluoja geriau“, „Neskubėk gyventi“ ir „Nemylimi“.
                      Ši talentinga menininkė yra baigusi Vilniaus Konservatoriją ( dabar Muzikos ir teatro akademija), Maskvoje -  kino režisūros kursus, o Danijoje, Bornholme – televizijos prodiuserių vadybą.


Leonora LUČANOVA
                                           
                              Integruota Karjeros diena mokykloje

 

 

                       Jau ne vienerius metus Viešoji įstaiga „Kultūrinių projektų centras“ vykdo kino edukacijos projektą „KINO BUSAS“. Šio projekto tikslas -  skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualų ir kritišką žiūrovą, supažindinti su profesijomis.

                      Su „KINO BUSU“ atvykęs šio projekto iniciatorius aktorius Antanas Surgailis mokiniams  papasakojo, kaip kuriamas kinas, kaip vyksta  montavimo darbai, kokių profesijų žmonės dalyvauja šiame kūrybiniame procese: scenarijaus autorius, kuris parašo scenarijų, režisierius.  Prodiuseris rūpinasi komanda: samdo operatorius, aktorius ir visą kūrybinę grupę. Mokiniai sužinojo, kad pasiruošimas filmavimui užtrunka iki pusės metų, dažnai — ir kur kas ilgiau.

Po pokalbio vyko kino filmų, kuriuose nagrinėjamos vaikams aktualios temos, „Krokodilai“ ir „Eleonoros paslaptis“ peržiūros ir aptarimai


Leonora LUČANOVA

Jono Basanavičiaus gimnazistai „Tėvų klumpėse“


Balandžio 10 – ąją, pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos mokyklos, įmonės bei organizacijos buvo pakviestos dalyvauti iniciatyvoje  „Šok į tėvų klumpes“. Tai visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse. Dalyvauti šioje iniciatyvoje užsiregistravo ir mūsų gimnazija. Dalis pirmaklasių tą rytą sutiko neįprastai: vietoje pamokų jie su savo tėveliais išėjo į darbą. Aplankyta per 16 įstaigų: „Aukmergės baldai“, „Ukmergės duona“, „Malmedis“, „Ukrenga“, l/d „Eglutė“, „Šilelis“, ,,Varpelis“, Pabaisko pagrindinė m-kla, Ukmergės globos namai, Ukmergės ligoninė ir t.t.

  „Pasimatavę  tėvų profesijas“ mokiniai  grįžo pilni įspūdžių, kuriais pasidalino su bendraklasiais.  Džiugu, kad tėveliai geranoriškai palaikė partnerystės tarp vaiko-tėvo-mokyklos idėją.

Jono Basanavičiaus gimnazijos ugdymo karjerai specialistė Rasa Kolesnikovienė

Vilniaus Universiteto  paskaitos Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos abiturientai kiekvienais metais gausiai papildo Vilniaus Universiteto studentų gretas ir šiuo metu I pakopos vientisosiose studijose studijuoja net 90 buvusių mūsų gimnazistų. Vilniaus Universiteto delegacija, vykdydama su gimnazija sudarytą  bendradarbiavimo sutartį, balandžio 14 dieną aplankė Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazistus.

Į svečius atvyko net 12 VU fizikos, gamtos mokslų, ekonomikos, filosofijos, filologijos, teisės, istorijos, orientalistikos fakultetų atstovų.  Fizikos fakulteto dekanas V. Balevičius  mokiniams skaitė paskaitą „Moksliniai tyrimai: nano- ir mezo-pasaulis“.  Filologijos fakulteto dėstytoja dr. Anna Ruskan pristatė tyrimą „Autoriaus pozicijos raiška mokslo ir žiniasklaidos kalboje“. Mokinius sudomino istorijos fakulteto doktoranto Gedimino Petrausko paskaita „Archeologija: mitai ir tikrovė“.   Visus klausiusius sužavėjo orientalistikos centro dr. Vyčio Siliaus paskaita „Kodėl nesunku mokytis kinų kalbos“. Apie teisės studijas užkrečiančiai kalbėjo Teisės fakulteto dr. Donatas Murauskas. Didžiausio susidomėjimo sulaukusią paskaitą „Genetikos studijos - per paskaitas ir po jų“ pristatė būsimos genetikės Gitana Timofejevaitė ir Evelina Matiukaitė.  Ekonomikos fakulteto studentė Juta Rakauskaitė aiškino, kas yra ekonomika, pasidžiaugė, kad fakultete mokosi ne vienas „basanavičiukas“. Filosofijos fakulteto studentų Pauliaus Drobužo ir Karolinos Ustilo pamoka pradžiugino daugelį, jie  trumpai pristatė fakulteto veiklas, studijų programas.

Po paskaitų skaitykloje VU studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyriaus  vadovė Jurgita Norvaišienė pristatė universitetą, priminė stojimo tvarką, supažindino su studentų gyvenimo bendrabučiuose sąlygomis, kalbėjo apie gretutinių studijų programas ir galimybę gauti dvigubą kvalifikacinį laipsnį, nurodė internetinius universiteto puslapius, kur galima rasti naudingos informacijos. Viešnia pasakojo apie studentų mainų programas – galimybę mokytis ne tik Europos aukštosiose mokyklose, bet ir Japonijoje ar kitoje egzotiškoje šalyje.

Susitikimo pabaigoje svečiai bendravo su mokiniais, konsultavo individualiais klausimais. Džiugu, jog VU svečiai - Juta Rakauskaitė, Gitana Timofejevaitė, Gediminas Petrauskas  - yra buvę mūsų gimnazijos mokiniai.

Visi paskaitose dalyvavę mokiniai  džiaugėsi galėdami pabendrauti su Universiteto dėstytojais ir studentais bei sužinoti, kokios galimybės ir iššūkiai jų laukia studijų metu Vilniaus universitete. Tikime, kad tokie Vilniaus Universiteto ir Jono Basanavičiaus  gimnazijos bendruomenių susitikimai padės moksleiviams nepasiklysti „karjeros labirintuose“ bei pastūmės juos tęsti studijas Vilniaus Universitete!

   Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos informacija


PAŽINK GAMYBĄ KITAIP


 Š. m balandžio 15 dieną Ukmergės jaunimas  dalyvavo projekte „Pažink gamybą kitaip“.

         Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis, kurio tikslas – stiprinti valstybinį ir nevyriausybinį sektorių, dirbantį su jaunimu, kurti, skatinti ir stiprinti bendradarbiavimo tarp nevyriausybinių sektorių formas.

         Balandžio-gegužės mėnesiais organizuojamas inovatyvus, skatinantis jaunimo verslumą projektas „Pažink gamybą kitaip“.

         „Pažink gamybą kitaip“ – tai projektas, kurio metu dešimtyje Lietuvos savivaldybių vyks susitikimai su vietos verslininkais, savivaldybių darbuotojais, bus gilinamasi į vietos probleminius klausimus, tokius kaip: kodėl sunku pasirinkti profesiją, jaunimo nedarbas, specialistų kompetencijų trūkumas ir panašiai. Projekto metu jaunimas bus supažindinamas su verslo kūrimu, pradedant idėja, baigiant partnerių paieškomis ir reikalingų dokumentų bei investicinio krepšelio sudarymu.

         Laukiami projekto rezultatai  - įvykę susitikimai su vietos verslininkais ir jaunimu dešimtyje Lietuvos savivaldybių, parengtos rekomendacijos savivaldybėms ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Švietimo ir mokslo ministerijai, atsakant į klausimą,  ko trūksta, kad verslumas bei profesinis orientavimas būtų skatinamas efektyviau vietos bei nacionaliniu lygmeniu.

(plačiau apie projektą: http://www.esparama.lt/projektas?id=13822, http://www.jrd.lt/es-integruotos-jaunimo-politikos-projektas )Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir asmens karjera yra ne tik mokinio, bet ir jį supančios aplinkos – tėvų, mokyklų vadovų, mokytojų, karjeros specialistų ir būsimų darbdavių – rūpestis. Mokiniui, priimančiam sprendimus, susijusius su profesijos pasirinkimu, svarbu apsilankyti savo tėvų, globėjų, senelių ir kitų artimųjų darbo aplinkoje ir susipažinti su jų profesine veikla bei pasitikrinti priimamus karjeros sprendimus.

,,ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES"Balandžio 10 – ąją, pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos mokyklos, įmonės bei organizacijos buvo pakviestos dalyvauti iniciatyvoje  „ Šok į tėvų klumpes“. Tai visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse.

Dalyvauti šioje iniciatyvoje užsiregistravo ir mūsų mokykla. 7 b klasės mokinės Ugnės Baginskaitės tėtis, dirbantis gamybos vadovu „ Universalūs medžio produktai“ bendrovėje pakvietė šios klasės auklėtoją ir jos  mokinius „ pasimatuoti profesiją“.

Atvykus į įmonę, Ugnės tėtis papasakojo apie įmonės istoriją, joje gaminamą produkciją ir pakvietė visus pažiūrėti kaip „ gimsta“ stalas- knyga: nuo  medienos ruošinio iki stalo paruošimo vartotojams. Lydimi gamybos vadovo, mokiniai stebėjo kiekvieną stalo gamybos proceso pakopą.

Pamačius visą gamybos procesą, mokiniams buvo suteikta puiki galimybė patiems „ pasimatuoti „ profesiją. Jie turėjo savo jėgomis surinkti stalą- knygą nuo pradžios iki pabaigos. Tai jie atliko su didžiausiu entuziazmu. Visą mūsų išvyką vainikavo įteiktos praktiškos dovanėlės mokiniams už šauniai atliktą darbą.

Šioje išvykoje mokiniai įgijo ne tik teorinių žinių, pamatė kaip gaminami baldai, bet ir puikiai išbandė savo jėgas atliekant praktinį darbą. 


Nijolė Čepukėnienė 

Senamiesčio mokyklos mokiniai  ,,šoko į tėvų klumpes“

 

Balandžio 10 – ąją, pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos mokyklos, įmonės bei organizacijos buvo pakviestos dalyvauti iniciatyvoje  „Šok į tėvų klumpes“. Tai visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse. Dalyvauti šioje iniciatyvoje užsiregistravo ir mūsų mokykla.

                      8b klasės mokiniai lankėsi UAB „Ukmergės vandenys“, kur dirba dviejų brolių – Tado ir Tomo - mama Renata Masilionienė.  Mokiniai susipažino su įmonės veikla, darbuotojais, išgirdo daugelio jų atėjimo į šią įstaigą istorijas, padiskutavo apie karjeros kelią ir netgi šiek tiek  ,,padirbėjo“. Ne vienas džiaugėsi gavęs galimybę pabūti milijono litų vertės mašinos kabinoje.  Apžiūrėjo skaitliukus, atsakinėjo į specialistų klausimus, už teisingus atsakymus – gavo dovanų. Susipažinę su valymo įrenginiais, pabuvę laboratorijoje,  išsiaiškinę, kaip ir iš kur atsiranda vanduo mūsų namuose, kiek jis kainuoja, kaip matuojamas ir t.t., mokiniai buvo vaišinami arbata.

Džiugu, kad tėveliai geranoriškai palaikė partnerystės tarp vaiko-tėvo-mokyklos idėją.

Reikia tikėtis, kad ši iniciatyva ateityje peraugs į gražią mokyklos bendruomenės tradiciją.

 

Ugdymo karjerai specialistė A.Aukštuolienė

Jono Basanavičiaus gimnazistai Utenoje

 

Kovo 19 d. 2-3 klasių gimnazistų grupė apsilankė kaimyninėje Utenoje. Aplankėme Utenos kolegiją, kur visų fakultetų atstovai supažindino mokinius su mokymo įstaiga, siūlančia didelį mokymo programų pasirinkimą ir kokybiškas studijas. Susidomėję klausėmės  aplinkos inžinerijos, automatinio valdymo sistemų, informacinių sistemų technologijų ir kitų fakultetų atstovų pasakojimo  apie studijų kolegijoje perspektyvas, mokymosi, gyvenimo sąlygas, kultūrinį ir sportinį studentų gyvenimą, mainų programas. Apsilankėme dantų technikų laboratorijose, slaugos ir burnos higienos specialistų rengimo auditorijose, pabendravome su dėstytojais ir studentais. Vėliau mokiniai aplankė Utenos trikotažo įmonę ir susipažino su visiems pažįstamo trikotažo gamybos procesu. Išvyka į Uteną mokiniams paliko gerą įspūdį.

Ugdymo karjerai specialistė Rasa Kolesnikovienė

„Kurk Lietuvai" iniciatyva

Kovo 18 d. J. Basanavičiaus gimnazijos skaitykloje vyko susitikimas su UAB „Kurk Lietuvai" projektų vadovais. Andrius Stočkūnas ir Nerijus Žilevičius gimnazistams pristatė Pameistrystės projektą, parengtą Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai" iniciatyva. Pameistrystė - tai tokia mokymo forma, kai mokiniai didesnę mokymosi laiko dalį praleidžia įmonėse. Darbdaviai įdarbina besimokančius, skiria savo darbuotojus mokytojais. Mokiniai gauna atlyginimą, tad yra suinteresuoti siekti kvalifikacijos.

„Tikiu, jog jaunuoliai, laiku pasirinkę sau tinkamą kelią, gali atrasti laimę ir Lietuvoje,“- mintimis dalinosi jaunasis profesionalas Andrius Stočkūnas.


Ugdymo karjerai specialistė Rasa Kolesnikovienė

Jono Basanavičiaus gimnazijoje svečiai iš KTU

 

Š.m. kovo 9 d. gimnazijoje viešėjo svečiai iš Kauno technologijų universiteto, Kauno dujotiekio statybos ir VŠĮ „Lyderių karta“.   

KTU Statybos ir architektūros fakulteto pastatų energinių sistemų katedros vedėjas Andrius Jurelionis  pristatė unikalią galimybę mūsų gimnazistams - būsimiems studentams - gauti tikslines studijas KTU ir sudaryti trišalę sutartį su KDS, kas reikštų garantuotą praktikos atlikimo vietą, taip pat tolimesnį darbą Kauno dujotiekio statybos komandoje. KDS  vadovas Giedrius Kiškionis pristatė akcinės bendrovės veiklą, darbo sritis, aptarė įmonės specializacijas. VŠĮ „Lyderių karta“ direktorė Agnė Tėvelytė - Petronienė pasidžiaugė gimnazijos ir jaunųjų lyderių bendradarbiavimu ir pažadėjo gimnazistų grupei suorganizuoti ekskursiją į KTU ir KDS.

 

 

Ugdymo karjerai specialistė Rasa Kolesnikovienė

 

2015-03-05  Jono Basanavičiaus gimnazistai lankėsi Vilniaus apskrities Vyriausiojo Policijos Komisariato atvirų durų renginyje


Vilniaus apskrities Vyriausiojo Policijos Komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas  atvykusiems į renginį mokiniams pasakojo apie policijos pareigūno profesiją, darbo ypatumus ir kasdienybę, suteikė informaciją apie tai, kaip kaip tapti policijos pareigūnu.

Gimnazistai sužinojo daug įdomių dalykų apie tai, kaip dirba Kriminalinė policija, Viešosios tvarkos valdyba, Operatyvaus valdymo skyrius, Komunikacijos poskyris. Komisariato kieme  buvo demonstruojama policijos ekipiruotė, naudojamos specialiosios priemonės ir techninė įranga, vyko kinologų ir jų augintinių – tarnybinių šunų parodomoji programa. Išvyką organizavo gimnazijos ugdymo karjerai specialistė  Edita Usonienė ir socialinė pedagogė Irena Patėjūnienė.


Ugdymo karjerai specialistė Rasa Kolesnikovienė

2015-02-19  Jono Basanavičiaus gimnazistai dalyvavo konferencijoje „Tavo sėkmės kelias“


Vasario 19 dieną II-ų klasių gimnazistai, lydimi klasių auklėtojų,  dalyvavo Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje organizuotoje konferencijoje „Tavo sėkmės kelias“. Savo studijų programas pristatė virš dvidešimties kolegijų ir universitetų. Mokiniai aktyviai domėjosi priėmimo sąlygomis, socialiniais klausimais, rengiamomis studijų programomis.


Ugdymo karjerai specialistė Rasa Kolesnikovienė

2015-02-05. Paroda „Studijos 2015“


Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjusioje tarptautinėje parodoje „Studijos 2015" apsilankė ir mūsų gimnazijos 4-ų klasių mokiniai. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis.


Ugdymo karjerai specialistė Rasa Kolesnikovienė

E-pamoka Senamiesčio mokykloje

 

Šių metų gruodžio 17 dieną 11:00 h mokyklos buvo  kviečiamos prisijungti prie tiesiogiai transliuojamos e-pamokos Asmeniniai finansai? Tai paprasta! , kurios metu Lietuvos banko atstovė pristatė pagrindinius asmeninių finansų valdymo principus.

Šioje e. pamokoje buvo patraukliai ir paprastai pristatyta, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajones. Taip pat pamokoje buvo patariama, kad skolintis verta tik atsakingai ir apgalvotai, bei pristatoma, kas yra draudimas ir kada jis reikalingas.

Pamokos metu taip pat buvo atsakinėjama į gyvai užduodamus ir prieš seminarą gautus klausimus,

 

Asta Aukštuolienė

 

Nacionalinė karjeros savaitė Senamiesčio mokykloje

Lapkričio 24-28 dienomis visoje Lietuvoje vyko Nacionalinės karjeros savaitės renginiai, kurios metu daugiau nei šimto organizacijų darbuotojai bendravo su mokiniais iš beveik 320 mokyklų ir pasakojo vaikams apie savo darbą daugiau nei 460-yje susitikimų. Pirmą kartą Lietuvoje rengiamą projektą globojo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pirmosios viešnios, sutikusios pasidalinti savo sėkmės istorijomis, jau pirmadienį Senamiesčio pagrindinėje mokykloje pradėjo Nacionalinės karjeros savaitės renginių ciklą. Aktyvios kaimo bendruomenių pirmininkės, ūkininkės A.Pusvaškienė ir  R. Varnienė pristatė mokiniams gyvenimo kaime privalumus, supažindino su savo visuomenine veikla, skatino atkreipti dėmesį į žemės ūkio šakas.

Tą pačią dieną aštuntokai dalyvavo profesinio pažintinio veiklinimo į gaisrinę ekskursijoje, kur susipažino su ugniagesio gelbėtojo darbo aplinka ir subtilybėmis.

                      Antradienį ugdymo įstaigoje lankėsi Sigita Kriaučiūnienė - Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė, sveiko gyvenimo propaguotoja, pasirinkusi sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, bei mokanti sveikos gyvensenos principų kitus. Ji nuoširdžiai pasidalino savo sėkmės istorija, atviravo apie savo pasirinkimų  aplinkybes, skatino mokinius mąstyti ir mokėti gyvenime pasirinkti. Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės filialo bendrosios higienos gydytoja E. Mirinavičienė pristatė itin daug specialybių, susijusių su medicina ir sveikatos priežiūra.

Trečiadienį susitikti su mokiniais atėjo Ukmergės rajono tarybos narys A. Lyška. Svečias papasakojo savo istoriją ir pabrėžė, kad globalizacijos ir informacinių technologijų amžiuje labai svarbu nuolat mokytis ir drąsiai žvelgti į ateitį bei pokyčius. O kitas profesionalas, R. Petravičius, transporto paslaugas teikiantis verslininkas, labai įdomiai ir paprastai mokė vaikus verslo subtilybių. Tą pačią dieną Ukmergės pašto viršininkė A. Račkauskienė atskleidė mokiniams paštininko profesijos istoriją ir reikšmę žmonėms. Medienos mechaninio apdirbimo technologas, inžinierius, Lietuvos ir Ukmergės rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas S. Masiulionis atkreipė dėmesį į tiksliųjų mokslų perspektyvą, skatino domėtis inžinerinėmis specialybėmis.

Projektas KAM TO REIKIA suteikė galimybę ketvirtadienį organizuoti pamoką- ekskursiją į Swedbank‘ą, kur mokiniams buvo pristatyta bankininko profesija ir kiti darbo banke ypatumai. Taip pat buvo kalbama apie euro įvedimą ir kt. niuansus.

Mokiniams itin patiko pamoka-ekskursija į AB TEO, kuri yra didžiausia integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja Lietuvoje. Akcinės bendrovės TEO LT Ukmergės grupės vadovas H. Žižys vaizdžiai supažindino mokinius su naujausiomis technologijomis komunikacijų srityje.

Penktadienį  mokyklos administracija savo ugdytiniams suorganizavo edukacinę išvyką į verslumo skatinimo renginių ciklą LITEXPO parodų rūmuose ,,Verslas veža“, kur mokiniai galėjo klausytis klestinčių verslininkų sėkmės istorijų, atskirose salėse skaitomų pranešimų atrasti sau įdomių verslo kūrimo paslapčių, klausti bei bendrauti su jaunaisiais verslininkais.

O tuo tarpu mokykloje ir toliau vyko savanorių profesionalų, tapusių mokinių kelrodėmis žvaigždėmis, susitikimai. Ukmergės kraštotyros muziejaus  direktorė V. Sakolnikienė mokiniams atskleidė, koks nenuobodus ir vertingas muziejininko darbas, kad parodų salėje nuolat rengiamos parodos, kuriose pristatomi muziejaus rinkiniai, kitų Lietuvos muziejų parengtos parodos, Ukmergės krašto bei Lietuvos menininkų darbai.

Fotografas ir poetas Albinas Kuliešis, jau trisdešimt metų nepaleidžiantis fotoaparato iš rankų, yra daugiau kaip trisdešimties leidinių autorius, tarp jų dviejų fotografijos albumų ir poezijos knygos. Be to,  Ukmergės kino ir foto klubo ,,Horizontas“ įkūrėjas ir vadovas. Nepriklausomos rašytojų sąjungos narys, Ukmergės kultūros tarybos narys. Menininkas atskleidė savo gyvenimo ir kūrybos peripetijas, skatino mokinius į pasaulį žiūrėti kūrybiškai.

Savanorėmis pabuvo ir įstaigos darbuotojos. Regina Ališauskaitė  pradinukams pristatė muzikanto profesiją, o Edita Kazlienė  atskleidė  knygų  pasaulio, bibliotekininkystės srities ypatumus.

Nacionalinės karjeros savaitės metu mokykloje buvo suorganizuota per 15 susitikimų, kurių metu jaunajai kartai buvo pristatyta tikrai nemažai žmonių veiklos sričių: verslas, savivalda, menas, kultūra, technologijos, inžinerija, muziejininkystė, žemės ūkis, bendruomenių projektai, sveikatos priežiūra, medicina ir kt.

A.Aukštuolienė

GIMNAZISTAMS - APIE STUDIJAS UŽSIENYJE


Spalio 22 d. J. Basanavičiaus gimnazijoje viešėjo Kastu International konsultantė Greta Šiaučiūnaitė. Viešnia susitiko su III-IV klasių mokiniais, kurie domisi studijomis užsienyje. Pranešėja pristatė Kastu sistemos veikimą, aptarė Danijos, Anglijos, Švedijos, Nyderlandų ir Škotijos švietimo sistemas. Individualiai konsultavo mokinius apie stojimo procesą į užsienio aukštąsias mokyklas, apie būsto paieškas dar prieš išvykstant studijuoti svetur, aptarė darbo galimybes studijų užsienyje metu. 

R.Kolesnikovienė

E-pamoka Senamiesčio pagrindinėje mokykloje

 

2014 m. spalio 2 dieną, 11:00 val., profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“ organizavo tiesioginę e-pamoką iš Airijos "Inovuok kaip Google".

„Kam to reikia?!“  yra tarpininkas tarp verslo profesionalų, norinčių dalintis savo patirtimi, bei mokyklų, siekiančių mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai  - gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o moksleiviai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.

 Tad Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos aštuntokai ir dešimtokai buvo kviečiami prisijungti prie pirmosios šių mokslo metų e-pamokos, kurią vedė visiems puikiai pažįstamoje informacinių technologijų (IT) korporacijoje "Google" dirbantys lietuvaičiai. E-pamoka buvo transliuojama tiesiogiai iš "Google" būstinės Airijoje. Pamokos metu "Google" specialistai apžvelgė globalias IT tendencijas, visuotinį judėjimą link skaitmenizacijos bei įvairiausias korporacijos vykdomas inovacijas. Taip pat buvo pristatytos galimybės Lietuvos moksleiviams įsitraukti į inovacijų kūrimą.

 

Daugelis mokinių pripažino, kad pamokos metu nemažai sužinojo apie XXI a. IT ir reklamos srityje dirbančių žmonių karjeros galimybes, be to, buvo labai įdomu stebėti tiesiogiai transliuojamą pamoką.

 

UK koordinatorė Asta Aukštuolienė

Šiliečiai renginyje „ATRASK SAVE“

 

Balandžio pradžioje daugumoje šalies profesinių mokyklų vyko atvirų durų diena. „Šilo“ aštuntokai pasinaudojo proga ir gavę kvietimą  apsilankė Kauno taikomosios dailės mokykloje organizuotame renginyje „Atrask save“. Moksleiviai turėjo progą pabendrauti su psichologe, galėjo patys dalyvauti arba tik stebėti šiuos profesijų demonstravimo užsiėmimus: žiedelio gaminimas, kontūro  kalinėjimas, drožinėjimas, veltinio sagės, proginio  atviruko, dekoratyvinio elemento gaminimas, vaizdo klipo kūrimas, fotostudijos darbas, marmuravimas, šrifto dekoravimas, reljefo frezavimas, keramikos dirbinio žiedimas.

Be šeimininkų – taikomosios dailės mokyklos – savo mokymo įstaigas dar pristatė VDU, Kauno kolegija, Kauno statybininkų rengimo centras, ISM, ASU, Kauno mechanikos mokykla, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras. Konsultacijas teikė Kauno darbo biržos atstovė.

Susipažinę su įvairiomis profesijomis, įsiamžinę fotografijos studijoje, atlikę psichologinius testus mokiniai galėjo pasigrožėti, o norintys ir įsigyti dailės mokyklos auklėtinių darbų.

 

 UK koordinatorė E. Januškevičienė

 

Ugdymo karjerai filmų konkursas

 

Balandžio 3-oji - įsimintina diena grupei 8c klasės merginų. Tądien Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje vyko kino pavasaris – mokinių ugdymo karjerai filmų konkurso „Karjera – kas tai?“ baigiamasis renginys. Iveta Žagelytė, Miglė Keževičiūtė, Paulina Vaičiūnaitė, Gabrielė Mackelaitė ir Gustė Vaskelaitė kartu su UK koordinatore Edita Januškevičiene pristatė pačių sukurtą filmuką „Kuo būsiu užaugusi?“. Iš viso buvo parodyta dešimt filmų, kuriuos vertino kompetetinga žiuri komisija. Jaunųjų menininkų kūryba buvo įvertinta 5 nominacijomis: geriausio techninio lygio filmas, originaliausias, nuoširdžiausias, geriausiai surežisuotas ir daugiausiai žiūrovų simpatijų pelnęs filmas. Džiugu, kad šiliečių filmas neliko nepastebėtas – pelnė apdovanojimą kaip nuoširdžiausias filmas.

Besiruošdamos renginiui ir dalyvaudamos kino šventėje  merginos įgijo patirties, turėjo galimybę pasiklausyti komisijos nario režisieriaus Armio Rudaičio patarimų.  Svečias linksmai pasakojo apie nuotykius filmuojant vieną ar kitą juostą, dalijosi patirtimi apie darbą su įvairiais aktoriais, pasakojo, kokių savybių reikia režisieriui, kokių disciplinų mokslus būsimiesiems kino kūrėjams tenka krimsti Muzikos ir teatro akademijoje.

Filmą galite pamatyti čia 

 https://www.youtube.com/watch?v=VrXj11jEE80&feature=youtu.be

 

Edita Januškevičienė

Karjeros ir verslumo savaitė Senamiesčio pagrindinėje mokykloje

Tarptautinių tyrimų duomenimis  verslumo lygis Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje, ypač – pačioje jauniausioje (18-24 m.) amžiaus kategorijoje. Prie šio rezultato kryptingai prisideda ir mokykla, nes vienas iš jaunimo nedarbo problemos sprendimo būdų – jaunimo verslumo skatinimas jau mokykliniame suole. Verslus jaunimas pats kuria darbo vietas sau ir kitiems, tiesiogiai prisidėdamas prie nedarbo problemos sprendimo. Šiam tikslui mokykloje tradiciškai organizuota kasmetinė Karjeros ir verslumo savaitė.

                      Mokyklos administracija kartu su ugdymo karjerai koordinatore Asta Aukštuolienė ir verslumo pagrindus aštuntokams dėstančiu direktorės pavaduotoju ugdymui Vidu Krištaponiu kiekvieną dieną visą savaitę kvietė ugdytinius į renginius, kuriuose dalyvavo daug ko gyvenime pasiekę svečiai.

Pirmadienio susitikime su ugdytiniais dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys, UAB "Ukmergės butų ūkis" skyriaus vadovas Andrius Kalesnikas. Jaunasis politikasatskleidė savo karjeros vingius, skatino mokinius drąsiai žiūrėti į ateitį, kurti planus bei juos nuosekliai įgyvendinti, pabrėždamas, kad valstybė – tai mes, ir už ateities gerovę atsakingi taip pat mes patys. Pasakodamas gyvenimo pasiekimus ir remdamasis savo pavyzdžiu, politikas stengėsi įkvėpti entuziazmo, kad jauni žmonės nebijotų rizikuoti, semtųsi žinių, žvelgtų į gyvenimą kūrybiškai ir dirbtų savo tėvynės labui.

Antrajame susitikime laikraščio ,,Gimtoji žemė“ redaktorė Genovaitė Kazielienė mokiniams atskleidė žiniasklaidos darbo ypatumus. Viešnia pabrėžė, jog globalizacija ir rinkos ekonomikos dėsniai verčia labai stengtis išlikti konkurencingame informacijos versle, tačiau darbas yra įdomus, svarbus ir labai reikalingas visuomenei.  O įmonės ,,Kupolės gėlės“ bendrasavininkė Erika Jakimavičienė uždavė klausimą auditorijai ir už teisingą atsakymą 7a klasės mokinei Viktorijai Šapatjevai padovanojo žydinčių hiacintų vazonėlį. Tokiu būdu gerbiama viešnia pademonstravo gėlių dovanojimo teikiamą malonumą ir atskleidė asmeninį požiūrį į verslą, papasakojo, kodėl norėjo verslauti ir kaip sekėsi trims draugėms pasidalinti darbą bei atsakomybę.

Susitikimai vyko ne tik mokykloje. Kovo 13 dieną mokiniai lankėsi Vilniaus PPA (prekybos, pramonės ir amatų) rūmų Ukmergės filiale. Šios ne pelno organizacijos misija – atstovauti verslo interesams valstybės bei regioninės valdžios institucijose ir teikti verslo įmonėms reikalingas paslaugas: konsultuoti verslo ir valdymo klausimais, organizuoti verslininkų misijas į užsienį, tarptautines parodas bei prekybines muges, užsienio partnerių paieška, įvairių mokymų organizavimas, nevyriausybinių dokumentų oficialūs vertimai, reklama, išduodami prekių kilmės sertifikatai. Įstaigos direktorius Regimantas Baravykas šiltai priėmė per trisdešimt aštuntokų jaukioje konferencijų salėje ir papasakojo rūmų istoriją, atskleidė verslo teikiamus privalumus ir riziką.

Karjeros ir verslumo savaitę užbaigė Angelė Jakubynienė - Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narė, Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė, Lietuvos darbo biržos įgyvendinamo projekto „Pasitikėk savimi“ koordinatorė. Viešnia  itin išsamiai papasakojo apie jaunimo užimtumo programas, paaiškino mokiniams apie įsidarbinimo, savanoriavimo, mainų kitose šalyse galimybes, atsakė į mokiniams ir mokytojams rūpimus klausimus.

Asmeninės sėkmės istorijos, diskusijos ir išsamūs atsakymai į rūpimus klausimus, paskatina mokinius susimąstyti apie ateitį. Tai labai svarbu, formuojant atsakingą ir drąsų jaunųjų ugdytinių požiūrį.

 

Ugdymo karjerai koordinatorė Asta Aukštuolienė

 

Susitikimas su Ukmergės gimnazijų atstovais

 

„Šilo“ pagrindinėje mokykloje įvyko aštuntų klasių moksleivių ir jų tėvelių susitikimas su Ukmergės gimnazijų atstovais. Susitikime dalyvavo Ukmergės A. Smetonos gimnazijos direktorius A. Girdžiūna, J. Basanavičiaus gimnazijos direktorius V. Gendvilis ir ketvirtokės D. Cibulskytė ir R. Aukštakojytė, kurios, beje, aštuonias klases baigė „Šilo“ mokykloje, bei Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotojas R. Jankūnas. Svečiai papasakojo apie savo mokyklas, apie mokymąsi jose, apie bendradarbiavimą su respublikos gimnazijomis bei aukštosiomis mokyklomis, apie vykdomas papildomas veiklas, padalijo lankstinukų, atsakė į aštuntokų bei jų tėvelių klausimus.

 

 

Šilo“ pagr. mokyklos informacija

 

Karjeros ugdymo diena Dukstynos pagrindinėje mokykloje

 

2014 m. vasario 12 d.7A, 8A, 8B, 8C klasių mokiniams mokykloje vyko Karjeros ugdymo diena.

Su mokiniais susitiko Ukmergės Miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Ramūnas Jančiulevičius ir karjeros konsultantė Gražina Medišauskienė. Susitikimo metu mokiniai sužinojo apie miškininko profesiją, kur ją galima įgyti.

Ramūnas Jančiulevičius mokiniams papasakojo apie Ukmergės rajono miškus. Miškų urėdijos administruojamoje teritorijoje yra 9 kraštovaizdžio draustiniai, 6 telmologiniai (pelkių) draustiniai, entomologinis, geologinis, hidrografinis, ichtiologinis, istorinis ir kiti draustiniai, Taujėnų-Užulėnio ir Viliukų miškų biosferos poligonai bei Kernavės kultūrinis rezervatas.

Mokiniai ypač susidomėjo 2008 m. miškotvarkos duomenimis sudaryta Raudonąja knyga: įją įtraukti urėdijos valstybiniuose miškuose rasti 132 objektai. Iš jų – 68 paukščių lizdavietės, 16 paukščių perimviečių bei 48 augalų radimvietės. Saugomi 27 paukščių lizdai. Daugiausiai Raudonosios knygos objektų yra Taujenų(24), Balelių (20) ir Krikštėnų (16) girininkijose.

Specialistas kalbėjo apie miškų atkūrimo svarbą: tai darbai, apimantys miško sėklininkystę, sodmenų išauginimą, iškirsto miško atkūrimą,želdinių priežiūrą ir jų apsaugą.

Kartu su mokiniais pasidžiaugė, kad jau ne vienus metus Ukmergės Miškų urėdija bendradarbiauja su Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniais: mokiniai aktyviai prisidėjo prie miškų atkūrimo.

 

Karjeros koordinatorė Diana Lučanovaitė

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje svečiavosi LAMA BPO atstovė

Vasario 11 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko ugdymo karjerai renginys, kuriame gimnazijos ketvirtokams paskaitą skaitė LAMA BPO atstovė Odeta Kardauskė. Renginyje taip pat dalyvavo gimnazistų tėveliai bei Ukmergės rajono karjeros koordinatorės. Paskaitos metu mokiniams buvo paaiškinta, kaip reikės pildyti stojimo į aukštąsias mokyklas dokumentus bei kada tai galės padaryti. Lektorė pristatė, kokie yra stojimo etapai, kokia konkursinio balo skaičiavimo tvarka. Po paskaitos gimnazistai galėjo pasikonsultuoti su LAMA BPO atstove jiems rūpimais klausimais.

 

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos

karjeros koordinatorė

Justina Požerskienė

Išvyka į parodą „Studijos 2014“

 

Vasario 6 dieną Vilniuje Litexpo parodų rūmuose prasidėjo XII tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014“. Kartu su tūkstančiais kitų jaunų Lietuvos žmonių renginyje dalyvavo ir grupė mūsų mokyklos aštuntokų. Mokiniai galėjo susipažinti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis. Profesinės mokyklos ir profesinio rengimo centrai sudarė sąlygas  jaunimui  susipažinti su daugybe profesijų praktiškai.

Taip pat parodos lankytojai galėjo pabendrauti su profesionaliais psichologais, pažvelgti į save – įvardinti interesus, norus bei poreikius, suvokti savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

                      Išvyka mokiniams labai patiko, kiekvienas rado atsakymus į juos dominančius klausimus.

 

UK koordinatorė E. Januškevičienė

E-pamoka Senamiesčio pagrindinėje mokykloje

 

    Šį pirmadienį, 2014 m. vasario 3 dieną, 11 valandą realiu laiku, internetu 9 klasės mokiniai galėjo stebėti „Barclays“ ir projekto ,,Kam to reikia" rengiamą ePamoką „Laužome stereotipus: kas iš tiesų yra IT?“.               Pamokos metu išgirdome tiesiogiai transliuojamus pristatymus:

,,Stereotipai apie ITišnikus" (Lina Vaitiekūnienė ir Aurimas Danielius) Barclays Technologijų Centro Lietuvoje darbuotojai, apžvelgė ir paneigė pagrindinius IT specialistą apibūdinančius stereotipus;

,,Kompiuteriniai žaidimai - verslas ir kūryba" - Liudas Ubarevičius, SneakyBox kompanijos bendrasavininkis ir programuotojas, papasakojo, kaip grupelė studentų, vedami savo idėjos, įsteigė kompiuterinių žaidimų kūrimo studiją ir sėkmingai leidžia žaidimus, kurie yra vertinami ir tarptautiniuose konkursuose;

 ,,Kodėl po 10 metų visi mokės programuoti" - vedėjai vaizdžiai papasakojo apie ateities tendencijas ir kodėl IT vis labiau darys įtaką mūsų kasdieniams darbams bei veiklai.

    Mokiniams itin patiko tiesiogiai transliuota pamoka, kuri ne tik paįvairino ugdymo procesą, bet ir davė realios naudos - mokiniai pakeitė požiūrį į programuotojo specialybę ir stereotipus.

 

Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokykos ugdymo karjerai koordinatorė Asta Aukštuolienė